Dom weselny – jak dobrze wybrać sale na wesele?


Jak dobrze wybrać sale na wesele? Zdecydować się na dom weselny, hotel, remizę, czy salę gimnastyczną? To pytanie, które zadaje sobie praktycznie każda przyszła para młoda. Dom weselny wybierany jest zazwyczaj na samym początku przygotowań ze względu na brak wolnych i dogodnych terminów. To pod wybór odpowiedniej sali weselnej – dogrywana jest reszta „szczegółów”.

Organizacja wesela, to szereg długich przygotowań często poprzedzony wykonaniem odpowiedniego researchu w branży. Wybór domu weselnego, fotograf ślubny, kamerzysta na wesele, dekorator sali, zespół weselny, czy wedding planner. Dziesiątki przeróżnych spraw do załatwienia i dopilnowania, kosztorysy, rozmowy telefoniczne, jeżdżenie i oglądanie. Dopięcie wszystkiego na ostatni guzik stanowi nie lada wyczyn dla przyszłych nowożeńców. Nic więc dziwnego, że pary młode organizując wesele coraz częściej ostatnio decydują się na zatrudnienie profesjonalnego wedding plannera, który wiele formalności ogarnie za nich.

Sam dom weselny w którym zorganizowane zostanie wesele wybierany jest najczęściej biorąc pod uwagę dwa aspekty. Jego dostępność w danym terminie, oraz renoma. Bez wątpienia istotne będzie również to, czy np. młodzi bawili się w danej sali weselnej już wcześniej na innym przyjęciu weselnym. W ten sposób najprościej zweryfikować ofertę domów weselnych. Będąc w nim wcześniej jako gość – doskonale wiemy już jak wygląda impreza, jak smakuje jedzenie i jak dobry jest poziom obsługi.

fot. pixabaycom | cc0

Na co zwrócić uwagę wybierając dom weselny?

Wybierając dom weselny lub salę na wesele zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów bez których nie możesz myśleć o udanej imprezie. Po pierwsze – kieruj się opiniami innych, a przede wszystkim własnymi doświadczeniami. Jeśli uczestniczyliście na imprezie w danym lokalu i podobało się Wam – istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że i wasze wesele będzie udane. Dużo zależy jednak od samych organizatorów, orkiestry i gości – o czym należy pamiętać.

Klimatyzacja w domu weselnym będzie szczególnie ważna w najgorętszych miesiącach. Nie ma nic gorszego niż nieklimatyzowane pomieszczenie. Goście będą się pocić i większą część imprezy spędzą na zewnątrz lokalu. Warto więc zadbać, aby wybrać klimatyzowany dom weselny.

Wystrój sali, przestrzeń do tańczenia, możliwości ustawienia stołów, ilość toalet i ogólna estetyka lokalu – warto na to wszystko zwrócić uwagę oglądając domy weselne.